Watermelon Oil Tact

100 ml

Vaj Shalqiri

Vetitë Shëruse:

 1. Është vaji perfekt që mund të përdoret për trupin dhe fytyrën, është shumë i fuqishëm në tipet e lekurës së yndyrshme.
 2. Ka aftësi hidratuese, rigjeneruese dhe ndihmon në ruajtjen e elasticitetit të lëkurës. Vaji i farave të shalqinit nuk e bllokon lëkurën dhe lejon trupin të nxjerrë toksinat nëpërmjet lëkurës duke eliminuar kështu shkaqet e infeksioneve të lëkurës dhe formimit të akneve qe e bën atë një zgjedhje të shkëlqyer për balancimin e lëkurës.
 3. Është zgjedhja perfekte për lëkurat e yndyrshme por mund të përdoret për të gjitha llojet e lëkurës: të thata, të lodhura, të ndjeshme, me akne, normale. Përmbjatja e lartë e acideve omega dhe acideve linoleike siguron nje lëkurë sa me të pastër.
 4. Vaji i farave të shalqinit përdoret për të larguar yndyrën që mblidhet tek poret.
 5. Gjithashtu mund të përdoret dhe në aromaterapi sepse qetëson mëndjen dhe trupin dhe është efektiv në largimin e stresit.
 6. Vaji i farave të shalqinit është shumë ushqyes për lëkurën e fytyrës së fëmijëve.
 7. Ndihmon në mirëmbajtjen e skalpit dhe të flokëve sidomos për flokët kaçurrela për zbutjen e tyre.
 8. Vaj i farave të Shalqinit  gjithashtu shërben si një agjent anti-plakje për shkak të efekteve të tij hidratuese.
 9. Është një vaj i lehtë, jo i yndyrshëm dhe përthithet mire nga lëkura.
 10. Grupi i vitaminave dhe vajrave që gjënden në të ndihmojnë për ta ushqyer lëkurën dhe për ta bërë atë të shkëlqyeshme.
 11. Vaji i farave të shalqinit ka cilësinë për reduktimin e madhesise së poreve pra është i mirë përdorimi i tij për lëkurat me pore të mëdha.
 12. Vaji i farave te shalqinit është i pasur më vitamina dhe acide si : vitamina B, niacin (e cila është thelbësore për shëndetin e lëkurës), acid folik, thiamine, riboflavin, vitamin B6 dhe acidit Pantotheic dhe gjithashtu përmban nivele të larta të magnezit dhe zinkut.

Përdorim i jashtëm: Një lugë [gjelle] nga vaji i farave të shalqinit, lyhet lëkura dy herë në ditë, mëngjes dhe mbrëmje deri në normalizim të plotë të gjëndjes. Shërben për të gjithë llojet e lëkurave.