AGROMAX  LIQUID

100 ml

Likuid me Carob

Përbërja: Likuid Carobi 100 %,

Vetitë shëruese: Pema e karobit ka fruta që duken si një dardhë me ngjyrë kafe të errët. Karob është një zëvendësues i ëmbël dhe i shëndetshëm për çokollatën. Përdorimi i tij për përfitime shëndetësore daton që 4000 vjet Greqisë së lashtë. Shtimi i ekstraktit të karobit në dietën tuaj ushqimore mund t'ju japë shumë përfitime shëndetësore. Meqë karobi është i pasur në fibra dhe nuk ka kafeinë, është ideale për njerëzit me presion të lartë të gjakut. Sasia e ulët e sheqerit dhe yndyrës gjithashtu e bën atë një shtesë ushqimore  ose zëvendësim për çokollatë për njerëzit që dëshirojnë të humbin peshë. Nivelet e larta të vitaminave, siç janë vitaminat A dhe B-2, janë të mira për shëndetin tuaj të lëkurës dhe të syve. Ekstrakti I karobit  mund të iu ndihmojë: Ul kolesterolin. Zvogëloni rrezikun e sëmundjeve të zemrës. Lehtëson irritimin e stomakut. Trajton diarrenë.

Përdorimi: Një lugë [çaji] nga Likuidi Carob në mëngjes dhe në mbrëmje pas buke në një filxhan me qumësht ujë ose caj sipas dëshirës, përdoret deri në normalizim të gjëndjes.     

Këshilla: - Të ruhet në ambjent të thatë larg lagështirës, dritës & nxehtësisë. - Nuk përmban alkool, sheqer, gluten dhe ngjyrues. 

Produkti është i cilësisë së parë natyral, origjinal bio ORGANIK 100%

Për shërbime kontaktoni me NATYRAL VITA distributor i Likuidit të Carob në SHQIPERI,  KOSOVE, MAQEDONI, SERBI, MALI I ZI & BOSNJE

Cel: 00355694066274 ose 00355697679015  Nr. Fiks: 003554 242 17 19.

E-mail: hamzai04@yahoo.com   Facebook + Instagram + Twitter: Natyral Vita Europe   Webiste: www.natyralvita.com