Aloe Vera Dhe Përdorimet e Saj

Aloe Vera është një nga bimët më të njohura mjekësore dhe falë vlerave ushyqese dhe përfitimeve të shumta shëndetësore duket se gjen përdorim thuajse kudo. Megjithatë, jo të gjithë e njohin  fuqinë e kësaj bime, ndaj do të ndajmë me ju  përdorimet e Aloe Verës .

Përdorimi i aloe verës në fytyrë ka përfitime sepse:

  • Ve...

Përfitimet dhe Ushqimet më të Pasura me Vitaminë E

Vitamina E i takon grupit të vitaminave që treten në yndyrna që do të thotë që vihet në lidhje dhe riciklohet me yndyrën e trupit. Në rend të parë Vitamina E ndihmon mirë lëkurën, flokët dhe lëkuren mukozale. Por, merr pjesë edhe në ndërtimin e muskulaturës, indeve lidhore dhe enëve të gjakut. Trupi ka nevojë për vitaminen E që të mund të krijohet sistemi...

Vaji i Jaseminit, Përdorimet dhe Benefitet e Tij

Vaji i Jaseminit, është vaj esencial i cili meret nga lulet e bardha me po të njëjtin emer, Jasminun Officinale.
Për vite me rradhë, jasemini është njohur për ëmbëlsinë, aromën e lehtë duke u perdorur kështu dhe ne shumë parfume te njohura në botë, përfshi dhe Chanel No.5.
Gjithashtu është dhe një ingredient i përdorshem ne alkool apo ëmbëlsira te ndryshme...

Përfitimet e Vajit të Avokados për Flokët

Një nga vajrat më të vlefshëm në kozmetologë, të cilat përdoren në kujdesin e lëkurës së fytyrës, trupit, flokëve dhe thonjve, vaji, i cili ofron kujdesin më të dobishëm, ka të bëjë me vajin e avokados.

Vaji i avokados është i përshtatshëm për flokë të thatë, porozë, të varfëruar dhe të dëmtuar. Vaji duhet të pë...

Vaj i Sinapit

 Vaji i sinapit ka një përmbajtje të lartë substancash bioaktive, që janë shumë të dobishme për trupin e njeriut, si, vitamina (A, E, D, B/3, B/6, B/4, K, P), acide yndyrore të ngopura, fitosterole, klorofilë, substanca eterore, glukozide.

Vaji i sinapit përmban sasi të mëdha acid linoleik (omega-6) dhe acid linolenik (omega-3), i cili në trupin e njeriut ka veprim të njëjtë me acidet e sh...

Vaj Kastori

Vaji i ricinit është një vaj vegjetal me shumë qëllime që njerëzit e kanë përdorur për mijëra vjet.

Ai prodhohet duke nxjerrë vaj nga farat e bimës Ricinus communis.  Këto fara, të cilat njihen si fasule pluhur, përmbajnë një enzimë toksike të quajtur ricin. Sidoqoftë, procesi i ngrohjes që i nënshtrohet vajit të ricinit e çaktivizon atë, duke leju...

Spirulina - Alga Çudibërëse

Është një nga ushqimet më të fuqishme në planet me një sërë benefitesh shëndetësore.

Spirulina është një algë blu në jeshile, absolutisht e shëndetshme që rritet kryesisht në Hawai, dhe në disa vende të tjera ekzotike nëpër botë.

Spirulina ka një përmbajtje të lartë të proteinave dhe vitaminave, gjë që e bën atë...

Vitamina B7 - Biotina

Vitamina B7, e njohur si biotina ose vitamina H, është një lëndë ushqyese e tretshme në ujë, pjesë e familjes së kompleks vitaminës B. Vitaminat e kompleksit B ndihmojnë në funksionin normal të veshkave, qetësimin dhe ruajtjen e një sistemi nervor të shëndetshëm dhe janë të domosdoshme për proceset kyçe metabolike.

Për çfarë përdoret biotina?<...

Shafrani i Indisë

E quajtur si “mbretëresha e erëzave”, shafrani është një ndër erëzat më të përdorura, që ka aromë piperi. E njohur ndryshe dhe si kurkuma, shafrani i Indisë është përdorur gjerësisht në gatimet aziatike, dhe tani është përhapur në të gjithë botën.

Përdoret veçanërisht nga vendet si Kina dhe India, si një agjent shumë i fu...

Kolagjeni dhe përfitimet që marrim prej tij

Cfarë është kolagjeni?

Kolagjeni është proteina në sasi më të madhe në organizëm, veçanërisht tipi 1 i tij.

Kolagjeni gjendet në muskuj, kocka, lëkurë, enët e gjakut, sistemin tretës dhe ligamente. Ai ndihmon për t’i dhënë lëkurës sonë fortësi dhe elasticitet, gjatë zëvendësimit të qelizave të vdekura. N&e...


Kreu